Трепан-біопсія молочної залози


Трепан-біопсія молочної залози в МЦ «Лелека» в Києві

У медичному центрі «Лелека» проводиться комплексне обстеження пацієнток з новоутвореннями грудей. Для встановлення точного діагнозу виконується трепан-біопсія молочної залози, яка дає змогу отримати зразок тканини для гістологічного дослідження. Процедура вважається «золотим стандартом» для підтвердження раку і його диференціальної діагностики з доброякісними пухлинами.

При появі ущільнень у грудях жінці потрібно звернутися на консультацію до мамолога. Лікарі клініки «Лелека» ведуть прийом за такими адресами:

  • вул. Лесі Українки 23-Б, де проводяться консультації та первинна діагностика;
  • вул. Квітки Цісик 56, де доступні консультації та повне обстеження, зокрема біопсія грудей та інші інвазивні методи.

Не відкладайте візит до лікаря! Що раніше діагностовано рак молочної залози, то вищі шанси на успішне лікування і збереження значної частини тканин грудей. Запишіться на прийом мамолога в Києві за ☎ +38 044-390-34-44.


Скільки коштує трепан-біопсія

У медцентрі «Лелека» інвазивні методи діагностики проводяться за доступною ціною. У вартість включено виконання процедури та всі витратні матеріали, додатково оплачується знеболювання за допомогою місцевих анестетиків. У нашому прайс-листі ви можете подивитися ціни на трепан-біопсію молочної залози та інші види маніпуляцій в мамології.


Що таке трепан-біопсія

Трепан-біопсія — це діагностична процедура для забору зразка пухлинної тканини, який використовується для поглибленого лабораторного дослідження. Для біопсії застосовується трепан-пістолет, який дає змогу взяти стовпчик тканини новоутворення. Під час вивчення біоматеріалу в лабораторії фахівці встановлюють тип тканини, ознаки злоякісності процесу, особливості структури клітин і ступінь їхньої атипії.

Точність трепан-біопсії наближається до 100%. Це найінформативніший метод інвазивної діагностики в мамології. За результатами гістології лікарі ставлять остаточний діагноз і вибирають оптимальну тактику лікування: обсяг оперативного втручання, тип хіміотерапії або гормонотерапії.

Показання до призначення трепан-біопсії:

  • виявлення ущільнення або вузла в молочній залозі під час пальпації;
  • візуалізація підозрілих утворень грудей під час УЗД або рентгенологічного дослідження;
  • асиметрія і деформація контуру грудей, горбистість і втягнення шкіри на окремих ділянках;
  • кров’янисті виділення із соска.

Повторна біопсія грудних залоз призначається після початку лікування, якщо не вдається досягти очікуваних клінічних результатів або відсутня відповідь на препарати. У такому разі більш детальне імуногістохімічне дослідження біоптатів пухлини допомагає скоригувати схему терапії.


Переваги трепано-біопсії в МЦ «Лелека»

  • Новітнє обладнання. Забір гістологічного матеріалу проводять сучасним трепан-пістолетом, який забезпечує точність і малотравматичність маніпуляцій. Процедура проходить під контролем апарату УЗД експертного класу.
  • Досвідчені лікарі. Біопсія грудей виконується мамологами та онкомамологами з багаторічним досвідом роботи. Фахівці досконало володіють технікою проведення інвазивних маніпуляцій.
  • Стандарти якості. Клініка піклується про здоров’я, безпеку та комфорт пацієнтів на всіх етапах обстеження і лікування. Високий рівень медичних послуг підтверджено сертифікатом престижної міжнародної організації JCI.


Як проводиться трепан-біопсія в МЦ «Лелека»

Процедура не потребує спеціальної підготовки. Перед її виконанням зазвичай проводять базові інструментальні дослідження: УЗД молочних залоз, мамографію, МРТ та інші способи візуалізації. За їхніми результатами лікар точно визначає локалізацію новоутворення та обирає оптимальну точку для введення голки біопсійного пістолета.

Трепан-біопсія триває близько 30 хвилин і складається з таких етапів:

  1. Місцева анестезія. Лікар робить ін’єкцію знеболювального препарату у зону проведення біопсії. Ліки блокують неприємні відчуття, тому подальші маніпуляції не викликають у жінки дискомфорту.
  2. Взяття зразка пухлини. Лікар використовує біопсійний пістолет з одноразовою голкою, яка вводиться на задану глибину для отримання матеріалу з патологічного вогнища. Цей етап зазвичай проводиться під ультразвуковим контролем для підвищення точності маніпуляцій.
  3. Завершення процедури. Отриманий біоматеріал маркується і направляється в лабораторію. Місце введення голки закривають пов’язкою і дають рекомендації щодо догляду за грудьми в перші дні після біопсії. Потім жінка вирушає додому.

Аналіз біопсійного матеріалу — складна і тривала процедура, тому результати дослідження приходять через 5-14 діб з урахуванням завантаженості лабораторії. Якщо потрібна термінова діагностика, вартість трепан-біопсії молочної залози зростає.


Часті запитання

Які протипоказання до трепан-біопсії?

У методики немає абсолютних обмежень з огляду на її важливу роль у діагностиці раку. При поганому самопочутті пацієнтки біопсію ненадовго відкладають. Якщо жінка страждає від гіперчутливості до місцевих анестетиків, потрібна консультація анестезіолога для підбору безпечного виду знеболювання.


Трепан-біопсія і тонкоголкова аспіраційна біопсія (ТАБ) — у чому різниця?

Обидва способи застосовуються під час забору біоматеріалу з молочної залози та регіонарних лімфатичних вузлів для дослідження. Ціна трепан-біопсії в Києві вища, порівняно з ТАБ, що зумовлено складністю методики.

Під час трепан-біопсії отримують стовпчик тканини за допомогою товстої голки, а під час ТАБ застосовується тонка голка, яка дає змогу взяти мінімальну кількість клітин. Тонкоголкової пункції достатньо, щоб розрізнити доброякісний і злоякісний процес, але вона не дає можливості з’ясувати характеристики пухлини та провести імуногістохімічне дослідження.


Чи можливі ускладнення після біопсії?

У перші дні після трепан-біопсії у жінки бувають невеликі болі в грудях, з’являється синяк у місці введення голки. Це природна реакція на інвазивні маніпуляції, яка в нормі швидко минає. У разі підвищення температури тіла, почервоніння і запалення шкіри навколо проколу, кров’янистих виділень із соска після трепан-біопсії слід звернутися до лікаря.


Чи небезпечна трепан-біопсія?

Біопсія грудної залози — не шкідлива методика, яку проводять досвідчені лікарі. Усі маніпуляції виконуються точно й акуратно, щоб не травмувати здорові тканини грудей. Правильно виконана трепан-біопсія не стимулює ріст пухлини, не сприяє поширенню злоякісних клітин. Відмова від дослідження через безпідставні побоювання стає причиною несвоєчасної діагностики пухлини та значно погіршує прогноз для одужання.

Запишіться до лікаря «Лелеки», щоб отримати консультацію або другу думку з приводу новоутворення грудей, пройти інструментальну діагностику, уточнити ціни на трепан-біопсію молочної залози та зробити гістологічний аналіз пухлини.

Записатися до мамолога

Заповніть форму і наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом