Лікування жовчнокам’яної хвороби в МЦ «Лелека» в Києві

Zhovchnyy 30

У медцентрі «Лелека» проводиться сучасна лапароскопічна холецистектомія — видалення жовчного міхура при жовчнокам’яній хворобі мінімально інвазивним способом. Хірурги роблять не більше 4 надрізів шкіри довжиною 5-10 мм для введення інструментів і виконання маніпуляцій. Завдяки цьому здорові тканини не травмуються, вже наступного дня пацієнт може покинути клініку, а реабілітація проходить швидко та без ускладнень.

Операції з видалення жовчного міхура проводяться в Центрі сучасної хірургії, де працюють досвідчені абдомінальні хірурги та встановлено нове ендоскопічне обладнання. Хірургічне лікування відповідає міжнародним стандартам якості JCI.

Якщо вам призначили операцію при жовчнокам’яній хворобі, не затягуйте з візитом до лікаря, щоб уникнути небезпечних ускладнень. Запис на консультацію хірурга МЦ «Лелека» доступний за ☎ +38 044-334-57-71.

Вартість лапароскопічної операції

Ціна залежить від типу і складності хірургічного втручання, способу знеболювання, тривалості перебування в стаціонарі, обсягу післяопераційного лікування. У медцентрі «Лелека» пацієнтам пропонуються операції «все включено» — після вивчення медичної історії хворого лікар розробляє тактику лікування і розраховує підсумкову суму, куди входять всі обов’язкові етапи. Базові ціни лапароскопічної холецистектомії ви можете подивитися в прайс-листі клініки.

Симптоми жовчнокам’яної хвороби

Жовчнокам’яна хвороба (ЖКХ) — це захворювання, для якого характерні зміни у складі жовчі та поява каменів у біліарній системі. За хімічним складом вони бувають холестеринові, пігментні, змішані. ЖКХ протягом життя виникає в кожного п’ятого жителя України, до того ж жінки хворіють частіше, а основний відсоток пацієнтів становлять люди, старші за 40 років.

На ранніх стадіях хвороба ніяк себе не проявляє. Клінічні ознаки виникають при збільшенні розміру та кількості конкрементів у жовчному міхурі. Основні скарги пацієнтів:

  • важкість, розпирання і болі в правому підребер’ї;
  • посилення дискомфорту після прийому їжі, вживання алкоголю;
  • нудота;
  • гіркий присмак у роті;
  • жовтий або сірий наліт на язиці;
  • нестійкість випорожнень.

Без лікування жовчнокам’яна хвороба спричиняє ускладнення. Найчастіше з них — жовчна колька, яка виникає при закупорці просвіту біліарних ходів і неможливості виділення жовчі в кишечник. Це гострий хірургічний стан, який проявляється сильними болями та потребує невідкладної допомоги. Тривала ЖКХ стає причиною біліарного цирозу, холангіту, жовчних свищів, біліарного панкреатиту.

Методи лікування жовчнокам’яної хвороби

У сучасній медицині розроблено два підходи: консервативний і хірургічний.

Перший варіант — застосування препаратів, які розчиняють камені в жовчному міхурі та покращують хімічний склад жовчі. Щоб отримати клінічний ефект, ліки потрібно приймати 6-12 місяців. Такий метод підходить пацієнтам із невеликими поодинокими конкрементами, які здебільшого складаються з холестерину. Однак після медикаментозної терапії часто бувають рецидиви, тому її практично не використовують.

Другий варіант — хірургічне втручання. Це оптимальний метод лікування всіх випадків жовчнокам’яної хвороби, який показує високу ефективність і дає змогу уникнути рецидивів захворювання. Абсолютні показання до операції при ЖКХ:

  • як мінімум один напад жовчної кольки в анамнезі;
  • камені понад 1,5 см у діаметрі;
  • «вимкнений» жовчний міхур через велику кількість каменів у ньому;
  • гострий холецистит;
  • закупорка загальної жовчної протоки каменем (холедохолітіаз);
  • кальцифікація стінок жовчного міхура;
  • неефективність консервативної терапії протягом 6 місяців.

При жовчнокам’яній хворобі використовують ендоскопічні, лапароскопічні та лапаротомні операції. Вибір методу залежить від тяжкості захворювання, розміру та розташування каменів, наявності гострих ускладнень, загального стану здоров’я пацієнта. Детальну інформацію можна отримати на консультації хірурга клініки «Лелека» після проведення діагностики.

Типи операцій при ЖКХ у клініці «Лелека»

Лапароскопічна холецистектомія

Лапароскопія визнана «золотим стандартом» лікування в сучасній хірургії. Операцію з видалення жовчного міхура проводять за допомогою лапароскопів — жорстких ендоскопів, які оснащені світловодами, системою лінз та інструментами для виконання маніпуляцій.

Вони вводяться в черевну порожнину через проколи на шкірі живота і не вимагають великого розрізу, на відміну від лапаротомії.

Основні переваги лапароскопічної холецистектомії:

  • хороший косметичний результат, відсутність помітного шраму на передній черевній стінці;
  • мінімальна кровотеча і відсутність травматизації навколишніх тканин черевної порожнини;
  • низький ризик розвитку спайкової хвороби, післяопераційної вентральної грижі;
  • рання активізація пацієнта і виписка зі стаціонару через 1-2 дні;
  • відсутність інтенсивних больових відчуттів у післяопераційному періоді;
  • нескладна реабілітація тривалістю близько 1 місяця.

У клініці «Лелека» проводять два типи лапароскопічних операцій — традиційну та однопортову.

Класична лапароскопія вимагає створення 4 проколів на черевній стінці для введення інструментів.

Під час однопортової операції роблять тільки один розріз завдовжки 1,5 см у ділянці пупка, тому сліди хірургічного втручання будуть майже непомітними.

Ендоскопічна операція при каменях у жовчному міхурі

Видалення каменів із жовчних проток виконують за допомогою гнучкого ендоскопа, який вводиться через рот у 12-палу кишку.

Спочатку лікарі проводять діагностику — ретроградну холангіопанкреатографію з контрастуванням, яка показує стан біліарної системи та наявність конкрементів.

Далі під рентгенологічним контролем виконують видалення конкрементів (літоекстракцію), яке за показаннями доповнюється встановленням стента в жовчну протоку.

Процедура проходить під наркозом, але не потребує тривалої госпіталізації, тому через кілька годин пацієнт може їхати додому.

Остаточне рішення про необхідність і спосіб проведення операції при ЖКХ приймає хірург.

Щоб дізнатися думку кваліфікованого і досвідченого лікаря, запишіться на консультацію в медцентр «Лелека» на зручний для вас час.