Мамологія
Консультація мамолога у Києві
Кожній жінці необхідно періодично звертатись до мамолога — спеціаліста, що займається діагностикою, лікуванням і профілактикою захворювань молочної залози. Це можуть бути превентивні огляди для контролю стану здоров’я або візити через появу різноманітних скарг.
У медичному центрі «Лелека» в Києві працюють досвідчені лікарі мамологи, з багаторічним практичним досвідом. Консультація лікаря мамолога доступна у двох форматах — відвідування клініки або онлайн-консультація для жінок, які не можуть приїхати на особистий прийом.
У Києві консультації мамолога проводяться за адресами:
- бульвар Лесі Українки, 23-Б, 2-й поверх — “Лелека” на Печерську,
- та вул. Квітки Цісик, 56 — “Лелека” в Оболонському районі.
Ціна прийому мамолога вказана у прайсі за посиланням.
Додаткові обстеження оплачуються окремо. Щоб отримати детальну інформацію та записатись на зручний час, скористайтесь ☎ +38 044-334-57-71 або заповніть форму онлайн-запису.
Коли необхідно звертатись до мамолога?
Хвороби молочної залози зустрічаються дуже часто, але при своєчасній діагностиці вони добре піддаються терапії. Навіть рак грудей на ранній стадії успішно лікується більш ніж у 95% пацієнток. Тому планова консультація мамолога рекомендована всім жінкам для професійного обстеження молочних залоз.
Лікарі радять приходити на прийом 1 раз на рік незалежно від наявності скарг на здоров’я.
Крім стандартного огляду, призначають профілактичне інструментальне обстеження:
- для жінок до 40 років — ультразвукове дослідження (УЗД) молочних залоз щорічно;
- в 40-50 років — мамографія 1 раз на 2 роки;
- старше 50 років — мамографія щорічно.
Позапланова консультація лікаря призначається при появі таких скарг:
- біль у грудях;
- ущільнення або вузол у молочній залозі;
- почервоніння, набряк, втягування шкіри у ділянці грудей;
- втягування соска;
- виділення з сосків, які не пов’язані з лактацією;
- деформація молочної залози, її значне збільшення у розмірах або зміна звичних контурів;
- збільшення лімфатичних вузлів у зоні пахв.
Такі симптоми бувають при різних хворобах — від розповсюдженої мастопатії до раку молочної залози.
При появі хоча б однієї підозрілої ознаки запрошуємо в МЦ “Лелека” на консультацію лікаря мамолога на Печерську або в Оболонському районі.
Хвороби, які лікує мамолог
Лікарі-мамологи МЦ «Лелека» проводять діагностику та лікування різних патологій молочної залози, а саме:
- фіброаденома;
- одиничні та множинні кісти;
- фіброзно-кістозна мастопатія;
- лактостаз;
- мастит;
- внутрішньопротокова папілома;
- гінекомастія;
- гіперпролактинемія.
Діагностикою та лікуванням злоякісних новоутворень молочної залози займається вузькопрофільний спеціаліст — онкомамолог.
Лікарі онкомамологи МЦ “Лелека” є експертами галузі, які володіють вичерпною сучасною інформацією про особливості раку грудей, його різновиди, діагностику та методи лікування, а тому можуть підібрати найбільш дієву схему терапії.
Лікування у відділенні мамології МЦ «Лелека»
Консультація мамолога з УЗД та/або з мамографією — перший крок в діагностиці та лікуванні хвороб грудей.
Якщо при обстеженні лікар виявляє ознаки захворювання, жінці можуть призначити додаткові методи лабораторного та інструментального дослідження. Після постановки точного діагнозу підбирається індивідуальна терапевтична програма.
В МЦ «Лелека» використовуються сучасні методи лікування згідно з українськими протоколами та міжнародними рекомендаціями.
Основні напрями лікування в МЦ “Лелека”:
- Терапевтичне лікування. Залежно від типу хвороби призначають гормональну, протизапальну, антибактеріальну терапію. Для лікування раку молочної залози підбирають схеми хіміотерапії — цим займається лікар-мамолог та онколог з додатковою кваліфікацією хіміотерапевта. За потреби фармакотерапію доповнюють фізіотерапією та іншими методиками.
- Хірургічне лікування. У клініці виконуються операції з видалення внутрішньопротокової папіломи, фіброаденоми та кісти молочної залози, оперативне лікування гнійного маститу. Онкомамологи-хірурги виконують радикальні (мастектомія) та органозберігаючі втручання (квадрантектомія, лампектомія) при ракових пухлинах грудей. Також доступна послуга видалення гінекомастії у чоловіків.
Переваги МЦ «Лелека»
- Досвідчені фахівці. В МЦ “Лелека” напрям мамології Київ представляють мамологи та онкомамологи, які мають багаторічний практичний досвід діагностики та лікування захворювань молочної залози та є експертами галузі. Наші спеціалісти регулярно підвищують свою кваліфікацію, беруть участь у вітчизняних і міжнародних науково-освітніх заходах в якості учасників та спікерів.
- Точна діагностика. У мамологічному відділенні проводиться повне обстеження жінок при підозрі на наявність патології грудей. Крім стандартних методів (як УЗД та мамографія), доступні інвазивні дослідження: трепан-біопсія, тонкоголкова пункційна біопсія новоутворень. Для уточнення виду пухлини та встановлення діагнозу виконують цитологічні та імуногістохімічні дослідження.
- Новітнє обладнання. Оперативне лікування проводиться у Центрі хірургії за адресою м. Київ, Оболонський р-н, вул. Квітки Цісик, 56. Хірургічні втручання будь-якої складності проводяться у сучасних операційних залах з автономною системою вентиляції, обладнаних найсучаснішою медичною апаратурою від провідних світових виробників.
- Акредитація JCI. Медичний центр «Лелека» у Києві першим в Україні отримав міжнародне визнання та нагороду від Joint Commission International (США). Це підтверджує дотримання найвищих стандартів якості та безпеки медичних послуг, які надаються в “Лелеці”.
- Комфорт та турбота. Всі співробітники МЦ «Лелека» працюють задля збереження та відновлення здоров’я пацієнтів. Кожна пацієнтка отримує якісну медичну допомогу світового рівня, необхідну підтримку, увагу, почуття безпеки та комфорту.
Найчастіші запитання
Скільки триває консультація мамолога?
Стандартна первинна консультація триває 30-40 хвилин.
Мамолог-онколог зазвичай потребує більше часу для повноцінної діагностики, тому прийом може продовжуватися до 60 хвилин.
Як підготуватись до відвідування лікаря мамолога?
Плановий візит до мамолога краще проводити на 6-10 день менструального циклу, бо в цей період пальпація залоз буде більш інформативною. Але, якщо у вас виникли скарги чи неприємні відчуття в молочній залозі — не чекайте рекомендованого дня циклу, а зверніться за консультацією якомога раніше.
Жінкам в період менопаузи можна записуватись на будь-який день.
Перед прийомом мамолога спеціальна підготовка не потрібна.
Якщо ви нещодавно проходили обстеження молочних залоз (УЗД, або мамографію), або маєте хронічну хворобу молочних залоз — візьміть з собою виписки та результати досліджень.
Чому виникають хвороби молочних залоз?
Молочні залози — вразливий орган, хвороби якого можуть виникати з різних причин:
- фізіологічні та патологічні гормональні зміни;
- обтяжена спадковість;
- травми грудей;
- інфікування бактеріями;
- супутні гінекологічні захворювання;
- хронічні стреси;
- переохолодження;
- шкідливі звички;
- зловживання засмагою, відвідування солярію;
- пластичні операції.
Жінки, які годують немовля грудьми, також можуть стикатись з хворобами. Найчастіше зустрічається лактостаз — застій молока через неповне спорожнення грудей, неправильне прикладання малюка та інші фактори. Досить часто виникають тріщини сосків, запалення залози — лактаційний мастит.