Пахова грижа

Zhyzhka pahova gryzha 30
У сучасному медичному центрі «Лелека» у Києві проводяться хірургічні втручання з видалення пахової грижі. Лікарі використовують сучасні сітчасті імпланти та лапароскопічне обладнання, щоб отримати гарний косметичний та терапевтичний результат, уникнути рецидивів хвороби.

Центр хірургії “Лелека” пропонує комфортні умови стаціонарного лікування, найкращу вартість операції при паховій грижі в Україні за системою «все включено» без прихованих доплат.

Якщо є підозра на грижу, не слід зволікати та чекати розвитку ускладнень. Відвідайте консультацію хірурга МЦ «Лелека» якомога скоріше.

Прийом пацієнтів відбувається за двома адресами: у Пущі-Водиці в Оболонському районі, та у центрі Києва на Печерську.

Для запису скористайтесь онлайн-формою на сторінці, або зателефонуйте за ☎ +38 044-334-57-71.

Що таке пахова грижа?

Пахова грижа (кила) — випинання органів черевної порожнини через пахвинний канал (canalis inguinalis), розташований в нижній частині живота. В нормі крізь нього проходить сім’яний канатик у чоловіків, кругла зв’язка матки у жінок.

Захворювання найчастіше діагностується у людей середнього та похилого віку.

Розповсюдженість пахової грижі у чоловіків складає 27%, у жінок — не більше 3%, що обумовлено анатомічними відмінностями.

Хвороба виникає внаслідок надмірних фізичних навантажень та факторів, що спричиняють підвищення тиску в черевній порожнині:

  • хронічного кашлю,
  • утрудненого сечовипускання,
  • закрепів.

Пахова грижа у жінок часто пов’язана з вагітністю.

Ризик утворення кили підвищується у людей з ожирінням, вродженою дисплазією сполучної тканини, перенесеними операціями, травмами живота.

Симптоми пахової грижі:

  • округле випирання, яке збільшується при піднятті важких речей, під час кашлю, у положенні стоячи;
  • важкість, біль у животі;
  • дискомфорт у ділянці випинання під час фізичних навантажень;
  • порушення сечовипускання, дефекації (при прогресуванні хвороби).

За анатомічними особливостями буває коса та пряма пахова грижа. Також у практичній хірургії використовують класифікацію L.M. Nyhus, згідно з якою виділяють 4 типи кили.

Діагностика пахової грижі

Для постановки діагнозу хірург збирає анамнез захворювання, оглядає живіт, проводить пальпацію в зоні випинання, перевіряє симптом «кашльового поштовху».

Наступний етап передбачає виконання УЗД черевної порожнини, щоб оцінити стан внутрішніх органів, ймовірний склад грижового мішка, наявність ускладнень.

Іноді лікар призначає МРТ для поглибленої діагностики.

Лікування пахової грижі

Єдиний спосіб лікування пахової грижі у чоловіків та жінок — хірургічне втручання (герніопластика).

За допомогою операції відновлюють нормальне положення внутрішніх органів та укріплюють грижові ворота, щоб кила не з’явилася повторно.
Маніпуляції проводяться з відкритого доступу або лапароскопічно. Від обраного методу залежить ціна видалення пахової грижі.

Вибір тактики проведення герніопластики — завдання для лікуючого лікаря.
Для визначення тактики лікування пахової грижі, хірург враховує наступні фактори:

  • анатомічні особливості кили,
  • давність її проявів,
  • первинний або рецидивуючий перебіг захворювання.

У МЦ «Лелека» використовують лише ефективні методи втручання, які показують найкращий результат, дозволяють пацієнту швидко відновитися та повернутися до повсякденного життя.

Хірургічне лікування пахової грижі в Києві в МЦ «Лелека»

Лапароскопічна протезуюча алогерніопластика за методикою ТАРР

Лапароскопія пахової грижі — сучасний стандарт хірургічних втручань. Вона потребує трьох проколів шкіри для введення спеціальних інструментів.

Після нормалізації положення органів живота проводиться укріплення задньої стінки пахвинного каналу, щоб запобігти повторному утворенню кили. Використовують поліпропіленовий імплант з фіксацією герніостеплером або самофіксуючий сітчастий імплант.

Реабілітація після лапароскопічної герніопластики триває 3-5 днів.

Операція виконується під наркозом (загальною анестезією).

У Медичному центрі «Лелека» ціна лапароскопії пахової грижі розраховується за системою «все включено».
У вартість входять витратні матеріали та медикаменти в залежності від обраної методики втручання, консультації лікарів та робота медичного персоналу під час лікування, анестезія, перебування під цілодобовим наглядом медичного персоналу в комфортній одномісній палаті хірургічного стаціонару з харчуванням.

Протезуюча алогерніопластика за методикою Ліхтенштейна

Альтернативний варіант герніопластики — ненатяжная пластика пахового каналу через відкритий доступ. Для проведення маніпуляцій роблять розріз на животі довжиною близько 5 см.

Під час операції на паховій грижі виконують пластику грижових воріт сітчатим імплантом, який фіксують за допомогою хірургічних вузлових швів.
На шкіру накладається акуратний косметичний шов. Госпіталізація триває 1 добу, реабілітація — 7-10 днів.

Якщо проводиться методика Ліхтенштейна для усунення пахової грижі, ціна операції в Києві буде нижчою, порівняно з лапароскопічним лікуванням.

Ще одна перевага такого способу — можливість виконання під провідниковою та спинномозковою анестезією. Це важливо для літніх людей, пацієнтів з тяжкими серцево-судинними хворобами, яким не рекомендують загальне знеболення.

Переваги МЦ «Лелека»

  • Акредитація JCI. Клініка отримала престижну нагороду — золоту медаль від Joint Commission International. Це підтверджує найвищі стандарти надання медичних послуг.
  • Досвідчені фахівці. Герніопластику виконують хірурги зі стажем роботи 10-15 та більше років. В команді спеціалістів є професори, кандидати та доктори наук.
  • Сучасне обладнання. Центр хірургії «Лелека» оснащений діагностичними апаратами експертного класу, новітнім інструментарієм для проведення лапароскопічних втручань.
  • Турбота про пацієнтів. Клініка видає електронні листки непрацездатності, співпрацює з різними страховими компаніями. Ціни операцій при паховій грижі відповідають високій якості надання послуг.

Найчастіші запитання

Чи можна вилікувати килу без операції?

Ні, це неможливо.

Дуже часто пацієнти практикують носіння бандажа для підтримки передньої черевної стінки. Це тимчасово зменшує дискомфорт і біль, але не усуває механізм появи кили та анатомічні зміни у тканинах.

Чим небезпечне захворювання?

Без лікування кила прогресує, збільшується у розмірах. Вона погіршує якість життя, адже заважає займатися спортом, викликає абдомінальний біль, створює незручності при носінні одягу та ходьбі. Симптоми пахової грижі у чоловіків можуть супроводжуватися порушенням статевої функції.

Ускладнення кили:

  • запалення грижового мішка;
  • защемлення та некроз петлі кишківника;
  • кишкова непрохідність;
  • інфекційно-токсичний шок;
  • перитоніт.

Щоб уникнути таких проблем, звертайтесь у багатопрофільний медичний центр «Лелека». На консультації хірург надасть необхідну інформацію про видалення пахової грижі, покаже фото до та після операції, відповість на будь-які ваші запитання.