Тонкоголкова аспіраційна біопсія молочної залози в клініці «Лелека»
У відділенні мамології медцентру «Лелека» в Києві надають комплексну професійну допомогу жінкам з новоутвореннями молочних залоз. Для діагностики виду пухлини та її структури застосовується малоінвазивний метод — тонкоголкова аспіраційна біопсія. Процедура виконується в амбулаторному режимі досвідченими лікарями клініки із застосуванням сучасного обладнання та одноразових витратних матеріалів.
Наявність ущільнення в грудях або візуалізація новоутворення під час УЗД/мамографії — стрес для кожної жінки, але це не привід панікувати та впадати у відчай. Багато пухлин виявляються доброякісними, а лікування раку за останні роки значно покращилося, особливо на ранніх стадіях.
Найголовніше — вчасно діагностувати патологію і почати правильну терапію. Для цього потрібна консультація мамолога, яка доступна за адресами:
- у клініці «Лелека» на Печерську — б-р Лесі Українки, 23-Б;
- у Центрі сучасної хірургії «Лелека» на Оболоні — вул. Квітки Цісик, 56.
Запис на прийом лікаря в Києві проводиться за ☎ +38 044-390-34-44.
Ціна тонкоголкової біопсії
Діагностична процедура коштує недорого і відрізняється високою інформативністю, тому її широко застосовують у мамології. У підсумкову ціну входить забір біоматеріалу, знеболювання маніпуляцій, цитологічне дослідження клітин. Ви можете подивитися вартість діагностики та хірургічного лікування пухлин грудей у нашому прайс-листі.
Показання до проведення
Тонкоголкова аспіраційна пункційна біопсія (ТАПБ) — спосіб забору клітин на цитологічне дослідження за допомогою тонкої голки. Метод застосовується для діагностики первинних пухлин молочної залози, отримання біоматеріалу з регіонарних лімфовузлів для перевірки наявності метастазів.
Біопсія молочної залози призначається в таких ситуаціях:
- ущільнення або вузол у молочній залозі, який визначається при пальпації;
- виявлення об’ємного утворення під час інструментальної діагностики;
- деформація контуру грудей, втягнення шкіри та інші можливі ознаки раку молочної залози;
- деформація сосково-ареолярного комплексу, поява виділень із соска;
- збільшення, болючість і підвищена щільність лімфатичних вузлів у пахвовій ділянці.
Серед переваг методики називають малоінвазивність і відсутність абсолютних протипоказань. Пункційна біопсія проводиться усім жінкам із новоутвореннями грудей і підходить для пацієнтів, у яких виявлено обмеження до інших видів інвазивної діагностики.
Тонкоголкова аспіраційна пункційна біопсія молочної залози в Києвів МЦ «Лелека»
Підготовка
ТАПБ проводять без попередньої підготовки. За необхідності її виконують відразу після УЗД або мамографії, щоб визначити характер новоутворення. Якщо у жінки алергія на анестетики, вона вживає будь-які ліки або припускає наявність у себе вагітності, про це потрібно сказати лікарю. Пункційна біопсія молочної залози проводиться при всіх перерахованих вище станах, але мамологу потрібно знати особливості медичної історії пацієнта перед початком маніпуляцій.
Проведення процедури
Для виконання тонкоголкової біопсії жінка лягає на оглядову канапу на спину. Мамолог обробляє шкіру антисептиком і акуратно вводить голку на необхідну глибину для потрапляння в тканини пухлини. Потім лікар кілька разів рухає шприцом вперед-назад, щоб захопити якомога більше клітин, і виймає голку. При поверхневому розташуванні новоутворення тонкоголкову аспіраційну пункційну біопсію молочної залози проводять під мануальним контролем, при глибокій локалізації пухлини використовують УЗД.
Уся процедура триває не більше 15 хвилин, а процес введення голки і забору біоматеріалу — до 1 хвилини. Зазвичай знеболювання не потрібне, але при низькому больовому порозі пункцію роблять під місцевою анестезією. Після ТАПБ на місце проколу наклеюють пластир, і жінка може відразу ж покинути клініку, повернутися до повсякденних справ.
Клітинний матеріал після пункційної біопсії маркують і направляють у лабораторію для проведення цитологічного дослідження. Для діагностики знадобиться кілька днів. Після отримання результатів лікар дізнається тип пухлини (доброякісна або злоякісна), підбере індивідуальну програму спостереження та/або лікування.
Часті запитання
ТАПБ і трепан-біопсія — у чому різниця?
Основна відмінність цих методів — спосіб отримання пухлинних клітин. При ТАПБ використовується тонка голка, яка вміщує невелику кількість біоматеріалу. При трепан-біопсії застосовується товста голка біопсійного пістолету, за допомогою якої беруть стовпчик тканини пухлини. Перший варіант простіший і підходить для виявлення раку, другий варіант призначається для поглибленого дослідження ступеня злоякісності та інших характеристик пухлини.
Методики також відрізняються за вартістю. Ціни на тонкоголкову біопсію молочних залоз значно нижчі, порівняно з трепан-біопсією.
Наскільки точні результати ТАПБ?
Інформативність тонкоголкової аспіраційної біопсії становить близько 95%. Під час дослідження лікар отримує біоматеріал лише з однієї локалізації, тож існує ймовірність, що злоякісні клітини не потраплять у зразок для дослідження. Тому при отриманні неоднозначних результатів пункції жінці призначають інші методи біопсії, щоб взяти більшу ділянку пухлинної тканини.
Чи можуть бути ускладнення після тонкоголкової біопсії?
Пункція молочної залози — щадний метод діагностики, який зазвичай не викликає неприємних наслідків. Помірні відчуття болю у місці проколу — нормальна реакція на процедуру, яка зберігається протягом 1-2 днів. Іноді на шкірі з’являється невеликий синець. Ризик інфікування, травми здорових тканин грудей та інших ускладнень наближається до нуля завдяки майстерності лікарів і застосуванню ультразвукового контролю.
Якщо вам призначили біопсію пухлини, не втрачайте час і зробіть дослідження якомога швидше. Ви можете уточнити, скільки коштує процедура, як вона проводиться та як до неї правильно підготуватися, зателефонувавши нам за ☎ +38 044-390-34-44.