Гастроскопія (ендоскопія шлунка) в Києві в МЦ «Лелека»
У Медичному центрі «Лелека» для пацієнтів доступна гастроскопія (ФГДС) — це ендоскопічна візуалізація верхніх відділів ШКТ, а саме шлунку, стравоходу, дванадцятиперсної кишки.
Методика застосовується для:
- діагностики хвороб травної системи,
- взяття біоматеріалу на аналіз,
- виконання лікувальних маніпуляцій.
У “Лелеці” гастроскопію проводять досвідчені лікарі-ендоскопісти на обладнанні експертного класу від виробника Olympus.
За бажанням пацієнта використовується наркоз, щоб уникнути неприємних відчуттів під час процедури.
Якщо вам призначили інструментальну діагностику шлунка і ви шукаєте, де зробити гастроскопію в Києві, звертайтеся до фахівців нашого центру.
Гастроскопія в Києві проводиться в Центрі сучасної хірургії за адресою вул. Квітки Цісик 56.
Щоб записатися на гастроскопію, зв’яжіться з нами за ☎ +38 044-334-57-71.
Вартість гастроскопії
У ціну ендоскопічної діагностики включено:
- консультацію лікаря-ендоскопіста перед процедурою,
- ендоскопічне обстеження ШКТ з фото- і відеофіксацією всіх змін,
- докладний висновок за результатами обстеження.
Взяття біоптатів і гістологічний аналіз оплачуються окремо.
Скільки коштує гастроскопія шлунка також залежить від способу знеболення: у Медичному центрі «Лелека» процедуру гастроскопії за бажанням пацієнта можуть провести під седацією (наркозом), або без.
Ціни на всі медичні послуги ви можете подивитися в прайс-листі.
Показання до гастроскопії
Гастроскопія — це ендоскопічне обстеження, під час якого в травний тракт через ротову порожнину вводиться тонкий зонд із камерою, і лікар проводить візуальний огляд всіх відділів. Зображення з камери передається на екран монітора в режимі реального часу, що дозволяє лікарю виявити патологічні зміни та відразу провести діагностичні чи лікувальні маніпуляції.
Стандартна ФГДС включає візуалізацію стравоходу, шлунка та частини 12-палої кишки.
Гастроентерологи рекомендують обстежити шлунок при появі таких симптомів:
- утруднене ковтання;
- нудота;
- печія;
- блювота;
- відрижка;
- болі в епігастральній ділянці;
- здуття живота;
- втрата апетиту;
- кровотеча із ШКТ;
- зниження ваги без видимої причини.
За допомогою ФГДС шлунка виявляють розповсюджені захворювання цієї ділянки ШКТ: гастрит, дуоденіт, езофагіт, виразкову хворобу гастродуоденальної зони.
Дослідження допомагає в діагностиці доброякісних новоутворень і раку шлунка.
Що входить у процедуру гастроскопії?
Гастродуоденоскопія в Києві в МЦ «Лелека» проводиться на експертному апараті нового покоління Olympus EVIS EXERA III, який забезпечує чітку і деталізовану картинку, і дає змогу лікарю виконувати безліч маніпуляцій.
Дослідженням ШКТ займається команда досвідчених лікарів-ендоскопістів, які працюють у супроводі анестезіолога та кваліфікованих медсестер.
Професіоналізм, європейський рівень сервісу, прийнятна ціна гастроскопії шлунка — причини, через які пацієнти обирають медцентр «Лелека».
Під час гастроскопії проводиться:
- Візуальна оцінка: огляд усієї слизової оболонки стравоходу та гастродуоденальної зони, визначення патології сфінктерів, виявлення розширених судин, об’ємних утворень.
- Діагностичні маніпуляції: біопсія слизової оболонки для гістологічного дослідження, фарбування спеціальними пігментами для раннього виявлення злоякісних і передракових патологій.
- Лікувальні маніпуляції: введення лікарських засобів, зупинка кровотечі з вен стравоходу і шлунка, висічення поліпів та інших доброякісних новоутворень.
З урахуванням скарг пацієнта і візуальної картини слизової шлунка лікар вирішує питання про необхідність додаткових маніпуляцій.
Від набору необхідних діагностичних та лікувальних маніпуляцій залежить підсумкова ціна гастроскопії.
Як проводиться гастроскопія в МЦ «Лелека»?
У Центрі сучасної хірургії ми пропонуємо 2 варіанти проведення дослідження:
- класична ФГДС шлунка — процедура, під час якої пацієнт перебуває у свідомості;
- фіброгастроскопія під наркозом — сучасний і комфортний спосіб ендоскопії «уві сні», який позбавляє пацієнта будь-яких дискомфортних відчуттів.
Від обраного методу залежить ціна ендоскопії шлунка.
Процедура в стані медикаментозного сну має деякі обмеження, тому оптимальний варіант знеболювання обирають за підсумками консультації ендоскопіста та анестезіолога.
Етапи проведення гастроскопії в МЦ “Лелека”:
- Перед процедурою, обов’язково проходить консультація з лікарем ендоскопістом. На консультації лікар проводить збір анамнезу, вивчає результати попередніх обстежень (якщо такі є), дає відповіді на питання пацієнта. Це допомагає лікарю спланувати хід обстеження.
- Якщо проведення обстеження планується в “медикаментозному сні”, з пацієнтом проводить консультацію лікар анестезіолог.
- Після консультацій, пацієнта переводять в ендоскопічний кабінет, та готують до процедури, та, якщо процедура запланована під наркозом, вводять в стан “медикаментозного сну”.
- Проводиться ендоскопічне обстеження. Для початку пацієнту одягають спеціальну капу, яка перешкоджає стисканню щелеп і дає змогу вводити ендоскоп. Після цього лікар вводить зонд шлунковий з камерою в стравохід і повільно просуває його травним каналом для детального огляду кожної ділянки слизової оболонки стравоходу, шлунку та дванадцятипалої кишки.
- Під час огляду, у разі виявлення змін на слизових, лікар виконує додаткові процедури: бере біопсію, видаляє новоутворення, коагулює судини, що кровоточать, тощо. Додаткові процедури проводяться лише за попередньої згоди пацієнта.
- Якщо гастроскопія проводилася під наркозом, то після процедури пацієнта переміщують до комфортної палати стаціонару, де він відновлюється після загальної анестезії та через кілька годин вирушає додому.
- Лікар видає детальні висновки дослідження та рекомендації.
ВАЖЛИВО! Якщо ви вирішили зробити ФГДС шлунка під наркозом — не можна сідати за кермо протягом 12 годин після процедури.
Залишкові концентрації ліків здатні вплинути на рівень уважності та швидкість реакцій.
Часті запитання
Як підготуватися до гастроскопії?
Якщо лікар призначив перевірити шлунок методом ФГДС — це потребує підготовки:
- за день до обстеження відмовитися від алкоголю, скоротити прийом жирних, смажених, гострих і маринованих страв;
- за 10-12 годин припинити вживання їжі;
- за 4 години до процедури не вживати рідину;
- за 2 години до дослідження не курити, не використовувати жувальну гумку.
Якщо ви вирішили зробити гастроскопію під наркозом — лікар може призначити лабораторні аналізи, консультації профільних фахівців (для пацієнтів із супутніми хронічними захворюваннями). Обстеження необхідне для правильного підбору анестетиків.
Чи можуть бути ускладнення?
При дотриманні протоколу діагностики та вимог до стерильності — ФГДС безпечна процедура. Тому, до вибору клініки, де роблять гастроскопію, потрібно підходити ретельно та відповідально.
У медцентрі «Лелека» ендоскопічні методи дослідження виконуються безпечно, комфортно, та без ускладнень.
Переваги гастроскопії в МЦ “Лелека”:
- Дослідження та операції проводять лікарі-ендоскопісти з багаторічним практичним досвідом, які постійно вдосконалюють свої навики на курсах та тренінгах.
- Міжнародні стандарти якості та безпеки JCI. Ризик інфікування виключено, оскільки ендоскопи підлягають багатоетапному очищенню та стерилізації за міжнародними стандартами, а розхідні матеріали використовуються лише одноразові.
- Для діагностики використовується сучасне ендоскопічне обладнання експертного класу.
- Комфортні умови перебування пацієнта на всіх етапах проведення обстеження та лікування.
Уточнити правила підготовки, вартість ендоскопії шлунка та інші важливі моменти можна за ☎ +38 044-334-57-71.